Kosmetika IN

Chemický peeling

Co je to chemický peeling?

Hned na úvod si musíme říct, že se NEJEDNÁ O RELAXAČNÍ PROCEDURU! Jde o speciální ošetření pomocí AHA kyselin (neboli ovocných kyselin, mezi něž patří např. kyselina glykolová, mandlová, mléčná...), které působí jako silný a hloubkový peeling. Kyseliny mají exfoliační (olupující) a regenerační účinek na pleť a cílí na danou problematiku pleti (odstranění pigmentací, akné, jizev, redukce vrásek atd.) Při ošetření dochází ke změnám pH pokožky, což právě umožňuje změny v epidermis. Tento peeling Vám může provádět pouze odborně vyškolená kosmetička.

Je chemický peeling bolestivý?

Ne, není. V průběhu působení některých kyselin můžete cítit lehké štípání a pálení, které po nanesení neutralizantu ustupuje.

Jak často může být chemický peeling prováděn?

Tato procedura má svá specifika. Aby bylo dosaženo maximálních účinků, doporučuje se kúra 4-8 ošetření ideálně po měsíci, aby měla pokožka dostatečný čas na regeneraci (v individuálních případech lze interval zkrátit na 14 dnů, přičemž o délce intervalu rozhoduje kosmetička po zjištění aktuálního stavu pleti zákaznice).

 

Budu moct po ošetření AHA kyselinami „mezi lidi“?

Ošetření kyselinami je PROCEDURA, není to jen „nanesení kyseliny a nic“. Ve fázi působení kyselin pokožka přirozeně zarudne, ale po dalších krocích (neutralizace, obnova pH, zklidnění maskou atd.) se zarudnutí ztrácí. Může dojít k výskytu malých puchýřků, které se následně lehce vyloupnou, což je ale žádoucí, protože v těchto místech byla pokožka poškozena a intenzivně se obnovuje. V žádném případě však nedochází k tomu, že by se Vám sloupala pokožka „v kusech“ na celém obličeji a byla jste vyřazena z běžného života.

Může se chemický peeling provádět v létě?

Slabší kyseliny lze zařadit do ošetření i v létě, nicméně pro klasický chemický peeling platí, že by měl být prováděn pouze v období se sníženým slunečným svitem, tj. zhruba od října do března (záleží samozřejmě na aktuálních podmínkách, toto období je pouze orientační).

Můžu se po chemickém peelingu opalovat nebo navštívit solárium?

Určitě NE! Pleť po chemickém peelingu by měla být chráněna krémem s ochranným faktorem (při běžném fungování) a cílené vystavování se slunečním paprskům je zakázáno. Hrozí zvýšená tvorba nežádoucích pigmentací .

 

Můžu se mezi procedurou chemického peelingu objednat na klasické kosmetické ošetření?

Ano, můžete. Doporučený min. rozestup mezi chemickým peelingem a klasickou kosmetikou je 3týdny. Účinnost kúry nebude prostřídáním s kosmetickým ošetřením nijak snížena.

Musím po chemickém peelingu používat krém s ochranným faktorem?

Ano, cca měsíc po absolvování kúry je vhodné, aby Vaše pleť byla ve vyšší míře chráněna proti sluníčku. Kosmetička Vám k proceduře vždy doporučí vhodnou domácí péči tak, aby jste z kúry vytěžila maximum pro svou pleť.

Můžu jít po chemickém peelingu do bazénu či do sauny?

Ne, cca 48h. po ošetření AHA kyselinami nejsou tyto aktivity vhodné.

S jakými kyselinami pracujete ve studiu?

Pracuji s kyselinami z řady Acid Line od firmy Eberlin Biocosmetics. Jedná se o vysoce kvalitní produkty v koncentracích od 8% do 50% dle typu kyseliny. Používám kyselinu kojovou, mléčnou, glykolovou a mandlovou. Kyseliny lze také kombinovat, eventuálně střídat při jednotlivých ošetřeních, vždy záleží na aktuálním stavu pleti klientky.

 

Kdy NESMÍ být chemický peeling prováděn?

 • pokud jste těhotná či kojíte
 • pokud jste přecitlivělá či alergická na jakoukoliv složku přípravku
 • pokud máte poškozenou pokožku
 • pokud trpíte onemocněním pokožky (ekzém, lupénka, ...)
 • pokud užíváte perorálně retinoidy (léky předepisované při akné)
 • pokud užíváte léky vyvolávající fotosensitivitu (např. některá antibiotika, hormonální antikoncepce, chemoterapeutika,
  diuretika, ale i cytostatika či nesteroidní antiflogistika atd.) – vždy informujte kosmetičku o užívaných lécích!
 • pokud se chystáte na dovolenou u moře či na horách, kde je zvýšené UV záření
 • pokud jste v nedávné době absolvovala zákrok typu aplikace výplně, tetování, ošetření frakčním laserem atd.
 • pokud se chystáte na fotodepilaci či depilaci voskem (toto lze provádět nejdříve měsíc po aplikaci AHA kyselin)