https://www.high-endrolex.com/43
https://www.high-endrolex.com/43
Mikrojehličkování - Kosmetika IN

Kosmetika IN

Mikrojehličkování

Co je mikrojehličkování (microneedling)?

Dermatologické ošetření (druh mezoterapie), při kterém se využívají mikrojehličky. Ty pronikají do povrchu pokožky, čímž vznikají mikrotraumata (kanálky). Na jejich vznik reaguje pokožka tak, že začne vyplavovat růstové faktory, které stimulují kožní buňky k produkci kolagenu, a tak spouštějí regenerační procesy, které napravují nedokonalosti pleti. Zároveň je stimulována tvorba nových kožních buněk. Regenerační proces trvá cca 4 týdny.

Jak funguje dermapen?

Mechanické pero využívá miniaturní jehličky, jsou umístěny v jednorázových nástavcích. Dle typu pleti a ošetřované oblasti se zvolí hloubka průniku mikrojehliček a rychlost vpichování. Přitom se vytvářejí v horní vrstvě pleti mikrokanálky. Tělo proto aktivuje obranný mechanismus pokožky a zvyšuje tvorbu kolagenu.

Pro koho je procedura vhodná?

Je vhodná pro klientky, které potřebují oživit, omladit, vypnout, hloubkově a účinně hydratovat pleť, zmenšit póry, zesvětlit pigmentové skvrny, minimalizovat či odstranit vrásky a nebo třeba odstranit jizvičky po akné.

Průběh ošetření a následná péče o pleť:

Před ošetřením je klient/ka seznámen/a s jeho průběhem a podepisuje „Souhlas s ošetřením“ (bez toho nemůže být zákrok proveden).

Po odlíčení a dezinfekci pleti (pokud se klient/ka obává bolesti , je aplikován znecitlivující krém), je na pokožku nanesena směs ampulek přímo dle potřeb klienta/tky. Po použití dermapenu je aplikována zklidňující biocelulózová maska s vysokým obsahem kolagenu a kyseliny hyaluronové a následně pozákrokový zklidňující a regenerační krém. Ošetření trvá cca 60 min.

Po ošetření je pleť lehce podrážděná, začervenalá. V průběhu hojení mohou vzniknout drobné stroupky. Make-up by se měl aplikovat nejdříve za 48 hodin po ošetření.

2 týdny před a následující 2 týdny po ošetření je třeba se vyvarovat slunění a solariu a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení. Asi po 2 až 4 hodinách po ošetření se můžete vrátit ke svým obvyklým aktivitám či do zaměstnání.

Po ošetření je nutné používat pozákrokový krém, aby nedocházelo k pnutí pokožky a bylo eliminováno její začervenání. Krém lze koupit ve studiu.

Kolikrát je třeba absolvovat ošetření ?

V závislosti na věku, počtu a hloubce vrásek anebo jizev a také tloušťce kůže, je zapotřebí několika sezení v odstupu 2 - 4 týdnů . Vše je závislé na citlivosti pokožky klienta/tky.

  • 4 - 6 ošetření 1x za 2 - 4 týdny je nutné pro odstranění povrchových vrásek, projasnění, zvýšení hydratace a zpevnění pleti

  • 6 ošetření 1x za 2 - 4 týdny je nutné pro hluboké vrásky a jizvičky po akné

  • 1 ošetření 1 -3x ročně - "udržovací" vzhledem k přirozenému procesu stárnutí pokožky

Běžně lze vidět výsledek již po prvním ošetření. Dlouhotrvající a opravdu výrazný efekt lze očekávat po čtvrtém až šestém ošetření. Pleť se bude zlepšovat i dále, po dobu 6 měsíců po posledním ošetření.

Kontraindikace:

Kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, těhotenství, poruchy srážlivosti krve, akutně probíhající onemocnění, onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému, solární erytém (spálená pokožka), známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků.


 

https://www.high-endrolex.com/43